Kanal Temizleme
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Kanal Temizleme

Ana Sayfa > GENEL , HİZMETLERİMİZ , Kanal Temizleme

Kanal Temizleme

Kanal Temizleme ve Yıkama

Kanal temizleme yaptırmaya karar verdiysek bunun öncesinde yaşadığımız birçok sıkıntı vardır. Yaşanılan sıkıntılardan en çok etkilenilen yerler bodrum ve zemine yakın noktalarda oturanlardır. Eğer kanal yaşanan bir tıkanma varsa bunun yukarıya doğru oluşan etkisi öncelikle tuvaletler kötü kokuları oluşturur ve sinek oluşumuna sebebiyet verir. Bu durumu gidermek için de kanal temizleme yaptırmak için iskiye başvururuz. Evimizin önünde bulunan kanal giderlerinden içeri verilen bol miktarda su biriken tüm pisliği yerinden hareket ettirerek açılmasını sağlar. Verilen su o kadar kuvvetlidir ki 1 katın giderlerin biriken pislikler suyun yukarı doğru verilmesi ile en üst kata kadar çıkar. Uygulanan bu işlemden sonra tuvalet ve banyolarda birkaç saat sürecek kötü koku problemi oluşabilir. Bunun nedeni kanal da biriken tüm pisliğin hattın içerisinde gezmesinden kaynaklanır.

Bu şekilde yapılan kanal temizleme işlemi eğer yeterli olmuyorsa kanal boruların da sorun olup olmadığı için kameralı cihazları kullanıp tespit yaptırmanız gerekir. Bu cihazları bulacağınız en doğru firmalardan biri de Mevsim tesisattır. Cihaz kullanımı ile tıkanma sorunlarını çözüme kavuşturan firmamız bunu sektöre kazandıran birkaç firmadan biridir. Kanalın içerine gönderdiğimiz tıkanıklık açıcı olarak cihazlara bağlanarak kullanılan uzun teller sayesinde kanaldan evinizin içerisinde tıkanan giderlere kadar ulaşıp tüm işlemi dışarıdan çözümleye biliyoruz. Uygulanan bu işlemin giderde en ufak bir artık maddeyi bırakmadan kanal temizleme işlemi yapması işlem sonunda giderlerinizi kullanmaya başladığınız da bunu daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Tıkanan noktaları içerisinde hiçbir şekilde pisliğin kalmamasını sağlayacak şekilde temizlemek bu cihazları kullanmayı gerektirir. Bu nedenle kanal temizleme işlemi için eski yöntemleri geride bırakma zamanı.

Kanal temizleme yapmak için eski yapıda ki bir bina da özellikle her türlü duruma hazırlıklı olmak gerekir. Temizleme işleminde atılan maddelerden çok kırılan künk ün siyah zift gibi görünümde oluşan pislikleri temizlenmek zorunda kalınabilir. Kanaldan çıkan pislik ne olursa olsun bu şekilde bir temizlik yapılacaksa hattın tıkalı noktasını bularak o bölgeyi içeri kadar kırmak gerekir. Bu bölge merdivenin altında da meydana geleceği gibi evinizin, odanızın halının yada yatağın altında da çıkabilir. Bu tespit sonucu kırılacak nokta kaçınılmaz gibi mi görünüyor? O zaman bizi arayın yapılacak tüm işleri olduğu gibi kökünden değiştirelim. Kırmadan dökmeden uyguladığımız kanal temizleme işleminin faydalarını siz de gördüğünüz de iyi ki kırmadım diyeceğinizden emin olabilirsiniz. Yapılacak temizleme işlemin de tıkanıklığın tespitine yada nerede başladığını bulmaya hiç gerek yoktur.

Kanal temizleme robotları kanal borusundan evinizin giderlerine kadar ulaşabildiği alanlar da tıkanan maddeleri ilerleterek logara akışını sağlar. Oldukça sağlıklı bir yöntem olduğu için fazlaca tercih edilen bu yöntem artık İstanbul’un her yerinde. Bu işlem karşılığında istenen ücretlerimizi oldukça düşük bir seviyede tutmamız bizim yararımıza olduğu kadar bizi tercih etmenizi kolay hale getirerek uyguladığımız kaliteli işlemleri bu sayede her yere yaydık ve kanal temizleme işlemi için tercih edilen belirli firmalardan biri olduk. İlk hedefimizi kırmadan çözüm bulduğumuz kanal tıkanmalarını her yere yaymak ve olumlu referanslarımızla bunu en kısa sürede sağladık. Artık çözümünün daha kolay olduğunu bildiğiniz problemleriniz için seçim yapma sırası sizde. Hala eski onarımlar ile kanal temizleme işlemi zor şartlar altında yapmak isteyenlere yapacak bir şeyimiz yok. Fakat yeniliği tercih edenler için yapacak çok şeyimiz var.