Kombi Petek Temizleme
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Kombi Petek Temizleme

Ana Sayfa > GENEL > Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme Firması

Kombi petek temizleme aslında birçoğumuzun gereksiz gördüğü işlemlerden olsa da özellikle kış aylarında yaşamış olduğumuz bazı sorunlar ile ne kadar gerekli olduğunun daha iyi farkına varıyoruz. Kış aylarında belli bir ayarda hep çalışan peteklerin ısınma konusunda sadece tek bir düğme ile evin her noktasının ısınmasını sağlamak bizim için çok büyük bir kolaylık olmaktadır. Bu kolaylığın her zaman ilk günkü şekilde kalması da tabi ki imkansızdır. Yazın kapanan kışın sürekli sıcaklık ayarıyla oynanan petekler de zamanla önüne geçilmeyen bakterilerinin oluşması söz konusudur. İşte bu bakterilerin üst üste birkaç sene temizlenmemesi zamanla çamurumsu bir yapıya dönerek aynı zaman da hem peteklerin iç yüzeylerini hem de dibine çökmesi ile peteğin kombiden almış olduğu sıcaklık değerini dengesiz bir şekilde dağıtmasına neden olur.

Bu durumda sürekli yükseltmek zorunda kalmış olduğunuz kombi ayarınızı ay sonuna ödediğiniz bütün yüklü faturalardan tek sefer de en makul fiyatlar ile kombi petek temizleme cihazlarımız ile kurtulmanız mümkün olmaktadır. Kullanılan petek temizleme cihazları ve temizleyici özelliği ile bilinen kimyasal solüsyonlar ile peteğe bağlanan cihazlarımız ile içeri verilmeye başlanır. Bu işlem sırasında peteğin yerinden sökülmesi yada çeşitli bölgelerinin zarar görmesine gerek duyulmadan çalışır durumdayken gönderilen bu temizleyici solüsyonların asetik etkisi ile devir daim yaparak her noktaya ulaşıp bütün pisliğin suyla karışmasını sağlar. Bu noktadan sonra hem içeride ki solüsyonun hem de kirli olan suyun tamamen temizlenip temiz suyun verilmesi ile bitirilen kombi petek temizleme işlemleri ile uzun yıllar sonra bile kombi ve peteklerin de ilk günkü kaliteyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kombi petek temizleme işlemlerinin özellikle peteklerin sağlığı ve bakımı aşamasında her sene yaptırılması gereken önemli işlemler olmaktadır. Zamanla peteğin içerisinde var olan pisliklerin peteğin tüm iç yüzeyine yayılması ile bütün pisliğin iç yüzeye yapışması sağlanıp bir müddet sonra sert bir tabakaya dönüşerek ısının eşit bir miktarda dağılmasını engellemektedir. Bu nedenler ısınma konusunda yaşanan bütün sıkıntıların önüne kombi petek temizleme işlemi ile geçmeniz çok daha kolay ve hızlı olmaktadır. Yapılan bütün bu işlemlerde öncelikli olarak peteğin yerinden sökülmemesi gerekmektedir. Özel ithal edilen cihazlar sayesinde kullanılan solüsyonların çalışır durumda ki peteğin içine akıtılması ile yapılan devir daim sonunda bütün pisliklerin sökülmesi ve kullanılan kombi petek temizleme cihazları ile içeriden temizlenmesi sağlanmaktadır.

Kombi petek temizleme her sene rutin bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Her sene yaptıracağımız bu işlem sayesinde hem daha az yakarak daha fazla ısınmış oluyorsunuz hem de ısınırken daha az faturalar ödemiş oluyorsunuz. Ne alakası olabilir diye düşünüyorsanız hemen anlatalım. Peteklerin bütün bir kış boyunca çalıştığını düşünürsek bu çalışma zamanla peteklerinizin içinde kireçlenmeler oluşmasına neden olmaktadır. Bu oluşan kireçlenmelerde ısının eşit dağılmasını engelleyerek ısınma problemi yaşamamıza neden olmaktadır. Kombi petek temizleme işlemi sadece bu işlem için özel olarak üretilen cihazlar yardımıyla peteklere gönderilen özel solüsyonlar sayesinde devir daim yaptırılarak bütün kireçler ve tortular temizlenerek ısınmama probleminden kurtulmuş olursunuz. Petek temizleme, radyatör temizleme, En temiz şekilde kimyasal ilaçla hiç bir yere zarar vermeden komple tesisat temizlenir.