Küvet Açma
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Küvet Açma

Ana Sayfa > GENEL > Küvet Açma

Küvet Açma

Tıkalı Küvet Açma

Küvet açma işlemi genellikle bize başka sorunların olduğunun sinyallerini vermektedir. Bunu anlamak eğer tuvaletle banyo kullanımınız aynı noktadaysa çok kolay olur. Tıkanıklığı anlamak için yoğun bir su kullanımı gerekir. Bunun için duş almak tıkanmayı tüm sorunlar bir anda ortaya çıkarıverir. Normal şartlar altın da yukarıdan akan suyun belli bir hızda giderden akıp gitmesi gerekirken ayağınızın altında birikmeye başlıyorsa ve duştan çıktığınızdan tüm bu su yer süzgeçlerinden yüzeye çıkıyorsa bu işlemi basit bir küvet açma işlemiyle gideremeyiz. Hatta küvete yapılacak hiçbir müdahale bile gerekmeyebilir. Bu sorunu yaşadığınız evinizin giriş kattaysa yani kanal hattına direk bağlı ise gelen ustaların mutlaka kanal içerisin de kontrol yapması gerekir. Kanal borusu pimaşlar aracılığıyla tuvalet, banyo ve lavabo giderlerine bağlı oluşu direk burayı tıkar. Bunu anlamanın tek yolu kanalı kırmak ve saatlerce boş yere uğraş verilen işlemler ile sinir katsayınızı yükseltmek değil.

Kameralı cihazlar ile kanaldan çıkışından içeri gönderilen kameralar bize gereken cevabı verir. Eğer ustalarımızın aklında bir şüphe kalırsa kesin emin olmak için dedektörle hattın yüzeyinden tespit yapıp kameralar ile tespit edilen tıkalı noktaların aynı olup olmadığı kontrol edilir. Eğer tıkanıklığın oluşmasına neden olan sorun kanal boruları ile alakalı bir durum ise küvet açma işlemi uygulanmadan boruda biriken pisliğin temizlenmesi küvet giderlerinin de açılmasını sağlar. Kanaldan evin giderlerine ulaşmak için gereken uzunlukta olan pislik toplayıcı teller içeri sokularak aynı anda hem kanal borusu açma işlemi yapılır hem de küvet açma. Tek bir taşla iki kuş misali belki de bu yöntem ile dakikalar içerisinde tıkanıklık problemi hiç yaşanmamış gibi günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Hatta belki değil eğer şu anda yaşadığınız bir tıkanma varsa bizi arayın hemen bunu gerçekleştirelim.

Küvet açma işleminin en zor olarak görülen yanı gidere ulaşılabilme alanıdır. Boruya ulaşabilmek içini görmek için kırılması gereken gider bölgesi duvarın da hasar görmesi ile sıkıntılı olabiliyordu. Tüm bunlara artık gerek kalmadığını söylesek. Evet yanlış okumadınız küvet mi tıkandı hemen bizi arayın hiçbir yerin kırılmasını izlemek zorunda kalmayın. Küvet açma işlemin de izlenen yol tıkanmanın gerçekten küvet giderlerinde meydana gelip gelmediği anlamaktır. Bazen tıkanan tuvalet ise küvet giderlerine kayan pislikler buranın da tıkanmasına neden olur. Anlayabilmek için giderden gönderilen kameralar ile arama yapılır. İçeride hat boyunca ilerleyen kameraların dışarıdan izlenmesini sağlayan ekrandan her şey gözümüzün önünde olur. Tıkanmanın nereden başladığı hangi noktaya kadar etkili olduğunu rahatlıkla bulmamızı sağlayan cihazların ardından tıkanıklık açıcı teller ile tüm pislikler temizlememiz gerekir.

Asıl bakılması gereken nokta tıkanmanın meydana geldiği ana bölgedir. Bunun için de önce teller ile pislikler temizlenir. Normal bildiğimiz telden daha farklı bir oluşum içerisinde üretilmiş bu ekipmanlar boruların içerisinde rahat ilerlemesi ve zarar vermemesi için özenle kullanılır. Tüm pislikler temizlendiği tellerin daha rahat etmesi gerçekleşir ve biz de küvet açma işlemini sonlandırırız. En son olarak da tıkanmanın etkili olduğu alan üzerinden tekrar yapılan incelemeler sorunun kaynağına ulaşmamızı sağlamış olur. Sadece küvet açma işlemi istediğiniz takdirde sizin de görmenizi sağladığımız bu hasarlar siz onayladığınız anda onarım için harekete geçilir. İstemeyen müşterilerimizi de zorlamadan bitirilen işlemler de tam bir onarım sağlanamaz. Tekrar tıkanma sorunu yaşamanız muhtemel olur. Tıkanmanın nedenlerini ortadan kaldırmak için bizi güvenin hattınızı daha sağlıklı bulun.