Logar Açma
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Logar Açma

Ana Sayfa > GENEL > Logar Açma

Logar Açma ve Temizleme

Logar açma denildiğinde dahi korkmanıza neden olan bu işlem uygulanması bakımından da oldukça zahmetli bir işlem olur. Logar tıkanmaları direk binamızın temeline zararlar vermesi uzun süreler fark edilmeyen tıkanıklıkların ciddi problemlerini temelden oluşan problemler ile fark etmeye başlarız. Giriş kısımların da oturanların daha çok yaşadığı bu sıkıntıların arasında parkelerin şişmesi, kapılarının kapanmaması ve sürekli böceklenme sorunu ile karşı karşıya kalınması kaderim diyerek razı olmamanız gerekir. Böyle bir sorun karşısında sadece yapılması gereken logar açma işlemi uygulamaktır. Bu sayede tıkanmanın etkisi ile gider borularının içerisin de  üreyen böceklenme sorununa da  son vermiş olacaksınız. Peki bu işlem bu denli söylediği kadar basit bir işlem mi? Eski yöntemleri düşünürseniz evet değildi.

Fakat artık teknolojik robotlar bu kolaylığı ayağımıza kadar getirerek hiçbir zahmet ve kırılma stresi yaşamadan logar açma yapılmaktadır. Öncelikle logar borusuna gönderilen kameralar ile tıkanıklık ne derece etkili olduğuna bakılır. En uzak noktaya kadar ulaşabilme kapasitesinde sahip tellerin içeriye verilmeye başlanması ile asıl tıkanıklık açma işlemine başlanmış olunur. Tıkanmaya sebebiyet veren maddeler hangi yapıda olursa olsun teller ile açılması oldukça kolay olur. Kanalın giderinin açılması ve evinizin içerisine kadar ulaşan kırılmalar neticesinde bırakın saatleri günlerce süren tek logar açma işlemini bir saat içerisinde sorunsuz bir şekilde halletmemiz mümkün bir hal alıyor. Yaz ayların da etrafa yayılan kötü kokular ve tıkanma sonrası kapağın açık olması sürekli kırılmalar ile açılan giderlerin etrafa yaydığı mikrop oranını arttırmaya gerek duymadan tüm müdahale içeriden hiçbir nokta açılmadan yapılmaktadır. Hem sağlık açısından daha doğru olan bu işlem logar açma işleminde de bu zamana kadar çektiğiniz zahmetleri tamamıyla ortadan kaldırmış oluyor.

Logar açma sırasında nerede ne işlem yapılıyor görmek ister misiniz? Size hem yapılan işlemleri hem de tıkanmaların ne denli doğru bir şekilde giderildiğini gösteren cihazlarımız teknolojinin gelişmiş en üst noktasıdır desek abartmış olmayız. Logar tıkanması eski binaların en sorun yaratan noktasıdır. Eski zamanlar da künkler döşenerek oluşturulan kanal giderlerinin zamanla eskimesi ve künk ün çok kolay kırılabilen özellikleri ile problemler 20 sene sonra oluşmaya başlar. Logar açma işleminden çok kanal içerisinde yeni bir hat döşeyerek eski hattın iptal edilmesi gibi işlemler daha sağlıklı olmaktadır. fakat bunu da belirlemek hangi nokta üzerinde çalışmanın daha doğru olduğunu bilmek için kameralara ihtiyaç duyarız. Robotlar ile artık bulunan bu imkan Mevsim Kanalizasyon ile sizi bir telefon kadar yakın. Bizi aradığınız anda gelen ekiplerimizin sadece logar açma işlemini yapmasına değil hattınızla ilgili genel problemlerin de tespit edilmesine de tanık olmuş oluyorsunuz.

Hem kanal giderlerin de kameralar gönderilir hem de yüzey de tıkanıklık yada kırık tespit edici özelliği olan robotlar ile geniş bir tarama yapılır. Eskiden kanalı kırılarak oluşturulan derin hasarlar ile yaptığımız tüm bu işlemler artık evinizin tek bir noktası batırılmadan yapılıyor ve onarım gereken noktalar işaretlenip belirleniyor. Asıl işlem de bundan sonra başlamaktadır. Önce logar açma işlemi yapılır. Bu işlem sırasın da eğer kanal giderlerin de değişim yapılacaksa cihazlar ile basınçlı su sayesinde hat yıkaması yapılarak döşenecek yeni hatta da zemin hazırlanmış olur. Burada okumuş olduğu bu yazı sadece teoride yapılan işlemleri anlatmaktadır. Pratikte haftalarca uğraşmak zorunda kalınan işlemlerden ziyade bir günde hepsini yapılması mümkün bir hal alıp kendi teknolojimizle logar açma işlemini sizin de tercih edebileceğiniz güvence altında sunmaktayız.