Logar Tıkanıklığı Açma
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Logar Tıkanıklığı Açma

Ana Sayfa > GENEL > Logar Tıkanıklığı Açma

Logar Tıkanıklığı Açma ve Temizleme

Logar tıkanıklığı açma kentsel dönüşüme hala girmeyen noktalar da uyguladığımız en uğraştırıcı işlemlerden biri olmaktadır. Yeni binaların temellerin de kanalın yüzeyin çok aşağısında kalmayan yapısı ve dökülen beton sayesinde daha sağlam olup kanal borusuna ulaşılması daha kolay sağlanıyor. Fakat eski binalar ufak bir beton üzerin de kurulan ve altı tamamen toprak oluşu kanal borusu kırılmasın da dökülen suyun çamur içerisine girmesine neden olup daha tehlike bir hal alıyor. Günümüz de beklediğimiz deprem risklerine karşı oldukça güçsüz kalan bu binaların her yönden eskiyen yapısı logar tıkanıklığı açma işlemini de zorlaştırarak yavaş ilerlemesini sağlıyor. Günümüz de gelişen teknoloji artık kanalın açılmasını gerektirecek derece de bir işlem ağını uygulamamaktadır. Kanalın direk bağlı olduğu hat üzerinde dedektörler ile yapılan taramalar daha yüzeyde iken tıkanmanın nerede başladığını göstermektedir. Bu işaret doğrultusunda robotlar ile açılan logar da sorunlar çözüldü ise rahat olabilirsiniz.

Aynı tıkanma tekrar oluşuyorsa dedektörler ile yapılan tespitler doğrultusun da aynı sorun aynı noktada meydana geliyorsa bu noktada tıkanmanın oluşmasına sebebiyet verecek bir sorun var demektir ki bunun başında kanal borusunun kırılması gelir. Bu doğrultuda sadece logar tıkanıklığı açma fayda etmez. Bu noktaya ulaşmadan önce kameralar devreye girer ve o bölgenin sorununun ne olduğunu belirlemiş oluruz. Eğer kırılma meydana gelmiş ise mutlaka kırılması gerekir. Yapılan tespitler doğrultusun da geniş bir merdiven boşluğunuz varsa evinizin içerisine girilmesine gerek duymadan kanala yakın olan noktada kırılmaya başlanır borunun kırık olduğu noktaya ulaşılır. Mutlaka biriken maddeler olacaktır. Logar tıkanıklığı açma işlemi yaptıktan sonra borunun bu noktadan kanala kadar olan kısmın da geniş bir yıkama yapılarak tüm pislikler arındırılıp yeni döşenen hattınız sürekli logar tıkanıklığı açma işlemini uygulamanızı geride bırakarak daha sağlıklı işleyişine devam eder.

Logar tıkanıklığı açma işlemin de ne yaptığımızı bilmek gerekir. Aradığımız sadece bir tıkanıklık mı yoksa tıkanıklıkla beraber bu soruna neden olacak sorunlar mı.. Her tesisatçı bu konuda size tıkanıklığın bulunması için yardımcı olur. Fakat çok az sayıda firma bunun altında yatan nedeni araştırıp bulmaya çalışılır. Bunlardan biri olan Mevsim Kanalizasyon ile sadece logar tıkanıklığı açma işlemini değil aynı zaman da birçok araştırmanın da yapıldığını görebilirsiniz. Eğer sürekli meydana gelen tıkanma 1 değil 2 değilse daha farklı bir işlem yapmaya gerek vardır ki bunun yolu da kanalın içerisini görüntülemekten geçer. Kamera kullanarak bunu belli yöntemler ışığında yapan firmamız da işimizi kolaylaştıracak ne varsa hepsini yurt dışından getirdik ve tıkanmalarında sizin için kullanmaya başladık.

Logar tıkanıklığı açma işlemi için bunu yapacak ustanın öncelikle tıkanıklığın yerini belirlemesi gerekir. Bunun için kameralı cihazlar tercih edilir. Eğer tıkanmada ziyade kanal giderlerinin kırılmasından duyulan bir şüphe varsa bu durum da yapılacak olan dedektör kullanarak hasar tespitidir. Yapılacak bu tespit işlemi için kanalın içerisine girmeye gerek kalmaz. Kanal giderinden giriş katlarda oturanların gider hatlarının geçtiği bölgeler üzerinde yapılan inceleme bizim için zahmetli olmaz. Cihazlardan alınan sinyaller noktasal olarak kırık yada sorun olan bölgeyi buldurur. Bu durumda ev sahibine sorulur ve meydana gelen hasarın onarımı için izin istenir. Logar tıkanıklığı açma işlemin de hiçbir yeri kırmadan açılması garantisi vermekteyiz. Fakat boruda oluşan kırık için mutlaka boruya ulaşmak gerekeceğinden bunun için olabildiğince az alanda kırılma çalışma yapılmaya çalışılır. Bu zaman kadar ihmal edilen ve önemseyen tıkanıklıkların sonucunda bu tarz işlemlere maruz kalmamak için her tıkanmada kameralı cihazlardan yararlanın.