Petek Bakımı
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Petek Bakımı

Petek Bakımı

Petek Bakımı Ücreti

Petek bakımı deninde aklımıza ilk gelen peteklerin temizlenme durumudur. Yaşadığımız sorunlar sadece petekler ile alakalı bir durum değildir. Aynı anda hem tesisat boruların da hem de kombi üzerinde etkisi gösteren peteklerin etkisini tam anlamıyla ortadan kaldırmak tüm noktaların temizlemesi gerekir. Bunun adı da petek bakımı olmaktadır. Aynı anda tüm noktada nasıl etkili bir işlem uygulanacağını merak ediyorsanız bunun cevabı biz de saklı. Petek ve tesisat borularında etkili olan pislikler için uyguladığımız petek yıkama işlemi cihazların peteklerin suyun giriş çıkışı olan kısımlarına takılması ile başlar ve birkaç içerisinde işlem sona erdirilir. Suyun devir daim yaparak ilerlediği durumlar da su kombi filtrelerinden de geçmektedir. İçeride biriken pislikler de burada kalır ve zamanla suyun giriş çıkışını yavaşlatarak kombin izin daha sesli bir şekilde çalışmasına neden olur.

Bazı müşterilerimizin patlicakmış gibi bir ses çıkardığınız ifade etmesi aslında basit olarak gördüğümüz petek bakımı işlemlerinin de ne kadar önemli bir işlem olduğunu gösterir. Firmamız tarafından size sunulan ikinci bir işlem de temizleme solüsyonları ile yapılan işlemlerdir. Özel olarak bazı müşterilerimizin kullanmak istediği bu solüsyonlar peteğin içerisin de biriken maddelerin dışında üreyen tüm kimyasal bakterileri de ortadan kaldırarak derinlemesine bir temizlik sağlar. Petek bakımı yapılırken kullanılan bu kimyasallar çok daha etkili olur. kişisel tercih olarak sunduğumuz bu hizmetlerden yararlanmak isteyen tüm müşterilerimize oldukça makul fiyatlar ile sunarak peteklerden alınması gereken verimi daha üst seviyelere çıkarmaktayız. Kış aylarını daha rahat ve ısınma problemleri ile sıkıntı içerisin de geçirmek istemeyen müşterilerimizin tercih ettiği petek bakımı için siz de geç kalmayın.

Petek bakımı yaptırmak geçen günlerin yoğunluğu ve telaşı içerisinde bazen unutulan bazen de ertelenen işlemlerin başında en ön sırada gelir. Bir gider problemi yaşadığımız da aynı ihmalkarlığı gösteremiyoruz. Çünkü fazlasıyla bizi etkiliyor. Fakat ertelenen petek bakımı işlemlerinin meydana getirdiği problemler tıkanma yada kaçak gibi bir anda ortaya çıkmıyo ve yavaş yavaş düşürdüğü petek kalitesi ile ufak sorunlar baş göstermeye başlıyor. Bunlar için verilecek birçok örnek vardır. Fakat birkaç tanesi belirtmek gerekirse peteğin her bölgesin de aynı ayarda hissedilmesi gereken sıcaklık derecesinin de oluşan farklılıklar, üstü ısınıp altı ısınmaması ve kombinin daha gürültülü bir şekilde çalışması genel problemler arasındadır. Bunların meydana gelmesin de neredeyse %100 lük etkisi olan petek bakımı yapılmamasıdır.

Bu işlem sırasında petek ve kombi üzerinde yapılan işlemler hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Öncelikle peteklerin içerisinde oluşan partiküller tüm petekler içerisinde dolaşır ve kombiye kadar ulaşırr. Bu ulaşım sırasında geçmesi gereken radyatör filtrelerinde hapis olan pislikler radyatör tıkanmasına sebep olur ki uygulanan bu işlem ile petek temizleme yapılırken radyatörler içerisinde biriken maddeler de tamamen temizlenmiş olur. Peteğin içerisi temiz olunca suyun kirlenmesine yada radyatörün tıkanmasına sebebiyet verecek herhangi bir neden oluşmaya için sorunlar da yaşamayız. Her sene ihmal etmeden sadece birkaç saatimizi ayırarak yapılması mümkün olan petek bakımı için üşenmeyin ve hemen bizi arayın. Üstelik yerinden sökmediğimiz petekler ile temiz bir çalışma sizi de rahatlatır ve kışa daha hazır girmiş olursunuz. Soğuk havalar da yaşamak zorunda kalacağınız tüm problemleri çalışmalarımıza gidereceğimizden emin olabilirsiniz.