Petek Temizleme
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Petek Temizleme

Ana Sayfa > GENEL , SLYDIR > Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek Temizleme Ücreti

Petek temizleme yapılırken uygulanan işlemler ağının oldukça önemi vardır. Kimi firmalar bu işlemleri basit ve kandırma yolunu seçerek 5-6 liralık malzeme kullanıp yaparken kimi firmalar ise oldukça kaliteli ürünler ile doğru yöntemler içerisinde yaparlar. Bunlar arasında ayrımı yapsak bile gözümüzü kapatıp bizi kandırmalarına izin verebiliyoruz. Aslında yapılması oldukça gereksiz olduğu düşünülen petek temizleme için biçilen fiyatlar bizim için çok önemlidir. Bunu bile bazı tesisatçı adı altında kurulan ondan bundan öğrendikleri birkaç onarım ile usta olanların fiyatı daha aşağıda tutarak koruyucu tabletler ile peteğin temizlendiğine inanmanızı sağlıyorlar. Yapılan diğer bir yanlışlık ise temizleme işlemi sırasında şu anda en çok tercih edilen temizleme kimyasalları yerine bazılarının boya karıştırarak hazırladıkları bu ürünleri diğer firmalardan daha az bir fiyatla satıp peteğin sitemini bozuyorlar.

Uygulattığımız petek temizleme işleminin ardından bir takım şikayetlerinizin attıysa yada hiç olmayan sorunlar baş göstermeye başladıysa tekrar bu işlemi gözden geçirmeniz de fayda vardır. Beraberin de daha birçok sorunu  doğuracağı gibi kış ayların da almanız gereken verimin daha aşağılara inmesine neden olur. Çünkü petek temizleme kaliteli bir işleyişin devam etmesi için gerekli en doğru müdahalelerden biridir. Bizi tercih eden birçok müşterimizin hiçbir memnuniyetsizlik yaşamadan tüm problemlerinin giderilmesi de işimizi doğru bir şekilde yapmamızdan kaynaklanıyor. Peteğin hiçbir şekilde hasar görüp çeşitli bölgelerinden darbe almasına gerek duymadan petek temizleme cihazı ve solüsyonları ile 2 saat kadar kısa bir zaman içerisinde petek temizleme yapılmış olur. Tüm kış ayını rahat ve sorunsuz bir şekilde geçirmek için bize ayıracağınız bu iki saat bence oldukça makul bir süre.

Bu yazının amacı sizi sadece yaptıracağınız yada yaptırdığınız halde verimli bir sonuç alamadığınız petek temizleme hakkında bilgilendirerek asıl yapılması gereken işlemler hakkında bilgilendirmektir. Gün içerisinde birçok şikayet alıyoruz. Tabi ki bu şikayetler bizden kaynaklı değil. 1 hafta öncesinde petek temizleme yaptırdım fakat peteklerim artık hiç ısınmıyor, yada bu işlemden sonra kombi bozuldu ne yapmalıyım.. gibi sorular açıkça söylemeliyim ki ustanızın iyi olmadığını gösterir. Yapılması gereken bu işlem hakkında aslında çok fazla bilgi sahibi değiliz. Neden uygulanması gerektiğini bilmeyen ve senelerce hiçbir şekilde bu işlemi yaptırmamış birçok kişinin olduğunu da biliyoruz. Petek temizleme işleminin amacı ile ilgili söylenebilecek en önemli şey bence peteklerin kullanım ömrünün attırdığı olmasıdır. İçerisinde pislik olmadan her sene bakımı ve temizliği yapılan bir petek de sorun yaşamazsınız. Fakat içi pislikle dolmuş olan petekler az ısınma sorunları ile sizi düşündürmeye başlarken bir sabah kalkmışsınız ki ev buz gibi petekleri ısınmayan bir halde bulursunuz.

Kombiye bakarsınız her şey normal fakat petekler ısınmıyor. Bu durumun nedeni peteğin içerisinde pislikler yüzünden tıkanan radyatörlerin suyun ısınmasını sağlayan devir daimi engelleyerek soğuk kalmasına neden olmasıdır. Bu şekilde anlatıldığında belki size karışık gelebilir ama petek ve bağlı olduğu diğer birimler arasında var olan mutlak birlik bir noktada ki problemden diğer bölgelerin de etkilenmesine sebebiyet veriyor. Tüm bunları ortadan kaldıracak tek işlem vardır ki o da petek temizliğidir. İyi bir işlemin mümkün olmasının ilk şartı olan petek yıkama ile tüm pislikleri içeriden çıkarak ustalarımızın ilaveten koydukları petek koruyucu tabletler ile daha rahat bir kullanım sağlanır. Her sene bu işlemi yaptırın tasarrufunuz her sene daha artsın.