Su Kaçağı Bulma
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Su Kaçağı Bulma

Ana Sayfa > GENEL > Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemi yapılacak alana göre farklılıklar gösteren bir işlemdir. Gider borusun da meydana gelen kaçaklar için kamera sistemi kullanılırken duvar içerisinde oluşan kaçaklar için de yüzeysel tespit sistemli cihazlara öncelik verilir. Parkelerin şişmeye başlaması yada evinizin tavanın kahverengimsi bir renge dönüşüp toz halinde yere dökülmeye başlaması mutlaka su kaçağı bulma işleminin yapılmasını gerektirir. Eğer üst katın boş ve açık bir alansa tavanına sızan su kış ayların da yağmur ve kar nedeni ile daha çok olur. Bu sorun da fayans araların da meydana gelen açıklıklardan meydana gelir. Ne kadar arasınız derz dolgu ile doldurursanız doldurun aynı sorun dış mekanda oluşan deformeler ile tekrar oluşuverir. Kalıcı bir çözüm için kış ayların da bu bölgelerin üzerinin kapatılması gerekir.

Fakat üzerinizde bir daire varsa ve banyo üzerinde oluşuyorsa gider çatlakları ve duvarın geçirgenliğini kaybeden yapısı her iki taraflı zarar verici bir durum oluşturur. Böyle bir sorun da su kaçağı bulma için elektronik cihazlar kullanılır. Sinyal verici özellikli olan bu cihazlar kaçağın meydana geldiği yerde değişen ses dalgaları ile bölgesel bulunan kaçaklar ile işimizi kolaylaştırır. Sadece problemlerin meydana geldiği bölge üzerinde yapılan çalışmalar ile arama çalışmaları ile boş yere yorulup gücümüzü harcamadan tüm işlemleri kaçak üzerinde uygularız. Bu yöntem ile her türlü kaçağın onarımı kolay bir hal alıyor demek oldukça doğru bir tespit olur. Eskiden beri bildiğimiz hatta çocukluğumuzdan beri süre gelen zorlu su kaçağı bulma işlemleri bu cihazlar ile duvar, boru fark etmeden kırılmadan artık yapılıyor. %100 kalıcılık garantisi verilen işlemlerimiz de bizi tercih ettiğiniz için pişman olmuyorsunuz.

Su kaçağı bulma yapılması gereken alana göre değişiklik gösterebilir. Kimi durumda çok kolay giderilme imkanı olan su kaçakları bazen de oldukça zahmetli işlemler sonucunda giderilir. Bu ayrımı belirleyecek olan seçilen ustalar mı yoksa meydana gelen sorunlar mı? Diye bir soru sorcam cevabınız ne olur du. Sanırım şu anda buna cevap vermek zor. Hatta bazılarımız ikisi de diyebilir fakat bu sorunun cevabı seçilen ustalardır. Seçtiğiniz ustanın elinde su kaçağı bulma için sınırlı bir yöntem var su kaçağının ne kadar zor onarıldığına şahit olursunuz. Fakat bunun tam tersi olduğu durumlar da yani onarım aşamasın da oldukça geniş bir işlem ağına sahip ustanın bu zamana kadar zahmet çekerek giderilmesini sağladığınız problemleri ne kadar kolay giderildiğine şahit olabilirsiniz. İkisi arasında yapılacak bu ayrım sizin tercihleriniz ile mümkün olacak.

Su kaçağı bulma işlemlerin de ikinci yöntemi tercih etmek isteyenlerdenseniz o zaman hemen çağrı merkezlerimizi numarasını çevirin. Eğer yaşadığınız bir problem yoksa fakat gider boruların da onarım yaptırmak istiyorsanız bunun için de bizden yardım alabilirsiniz. Biz isteriz ki bu düşünceyle çalan telefonlar çok olsun. Su giderlerin de meydana gelecek bir sorunun olup olmadığını sadece su kaçağı bulma işlemleri oluştuğunda aklımıza gelmesin. Önceden alınacak tedbirler ile tüm bu sorunları ortadan kaldırıp acil durum içerisinde bizleri aramak zorunda kalmayın. Belki şu anda bu yazıyı okuyan birçok kişinin evinde su kaçağı yok. Peki bundan gerçekten emin misiniz? Gider borlarınızın içerisini göremiyorsanız bundan kesinlikle emin olmayın. Senelerce fark edilmeyen kaçakların aniden hayatınızı girip su kaçağı bulma işlemlerine sizi mecbur bırakmasına izin vermeyin. Önceden önlem alın sorun yaşamayın.