Su Kaçağı Tespiti
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Su Kaçağı Tespiti

Ana Sayfa > GENEL > Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti yaparken ev sahiplerine ilk sorduğumuz sorulardan biri kısa bir zaman içerisinde tıkanıklık açmak için bir işlem uygulanıp uygulanmadığıdır. Eğer uygulanmış ise tespit işlemine ilk önce bu noktalardan başlanması daha doğru olur. Tıkanıklığı açarken belli bir noktanın aldığı hasarlar küçük bir çatlak zamanla dışarı çıkan su miktarını attırabilir. Ortada olan belirtiler doğru bir biçimde izlendiğinde su kaçağı tespiti yapabilmek saatlerce uğraştırıcı bir işlem değildir. Ev hanımlarının bu sorunlarla karşılaştığın da büyük tepkiler vermesi suyun yayılma alanının genişlemesidir. Bunun da önüne geçmek oldukça kolay. Ekstra bir meziyet yada işlem gerektirmeden gider borularının içerisin de su kaçağı tespit cihazlarının göndererek uygulanan basınç işlemi çok yüksek olmayacak şekilde zaman zaman kesilerek verilmeye devam edilir. Ne zaman ki kaçağın tespit edilmesini sağlayacak kıvama gelir o zaman borunun içerisinde ki basınç uygulaması kesilir.

Bazen kulaklık kullanımı ile yapılan bu tespit çok uzakta olmayan su kaçakları için hattın dinlemesi ile noktasal bir şekilde belirlenir. Bu şekilde belirlenen kaçaklara müdahale etmek çok daha kolaydır. Ulaşılabilen alanlar ile sınırlı bir hale getirmek istediğimiz su kaçağı tespiti için en geniş alanda yaptığımız işlemler ile tüm endişeleri ortadan kaldırarak geniş bir onarım ağı sağlıyoruz. Kaçağın giderilmesi için uygulanan birçok yöntem vardır. Bunu en başından işleme vakıf olan ustamızın belirlemesiyle birlikte kısa zaman içerisinde tespit edilen su kaçağı aşamasından onarıma geçilir ve aynı özenle devam eder. Geleneksel yöntemlerin tüm alanda etkili olduğu hasarları kullanılan bu yöntemler de neredeyse yok denecek kadar bir seviyeye inip su kaçağı tespiti için sadece birkaç fayans alanın zarar görmesine izin verilir. Zorlu bir su kaçağının onarımı için birkaç fayanslık bir alan oldukça müthiş bir çalışma demektir.

Su kaçağı tespiti için elinizde olan imkanlar ile sınırlı bir onarım yapılmasına artık izin vermiyoruz. Her aşama da tercih edilme payı bir o kadar artan kaçak tespit cihazları ile mükemmel onarımların sırlarını veriyoruz. Su kaçağı oluşum açısında kolay bir yapı da olması sürekli katlanacağımız anlamına gelmemektedir. Lavabo, klozet ve daha birçok noktada ev iş yeri ortamı fark etmeden meydana gelen bu işlemlerin sonuçlarını çekmek zorunda değiliz. Sızan suların etrafı mahvedip bizi kötü kokulara hapis etmesi  bizim buna yapılacak herhangi bir çözümümüz olmadığından kaynaklanmamaktadır. Su kaçağı tespiti için çalıştığınız yanlış firmaların önemseme yaptığı onarımların etkisi ile meydana gelen bu sorunların çözümleri artık biz de arama vakti. En gelişmiş cihazlar ile duvar üzerinde dahi yapılan kaçak tespitleri % 100 başarı sağlanarak sonuçlanmıştır.

Su kaçağının verdiği hasarlardan dolayı oldukça hasar gören noktaları kırıp, dökerek daha kötü bir duruma sokmaya ne lüzum var. Üstelik bütün bunları tam tersini sunan bir firmaya bu kadar yakınken. Su kaçağı tespiti için pis su giderlerin de yaptığımız işlemler genellikle kameralar ile yapılır. Bu sayede tespit ettiğimiz kaçağın ne derece etkili olduğu ve nerelere de zarar verdiği doğru bir şekilde belirleniyor. Bu tespit yapılan onarımlar için oldukça yararlı bir duru olurken aynı zaman da ustalarımızın da saatlerce kaçağı bulması için harcadığı zamanın önüne geçmiş oluyor. Bilgi düzeyi en üst seviyede olan ustalarımızın aniden yapılması gereken bir noktada dahi en doğru işlemi belirleyerek hiçbir müşterimizi mağdur etmeden su kaçağı tespiti yapıp onarması her ustadan beklenen bir şeydir. Bunu bula bilmenize imkan veren Mevsim tesisata ulaşmak için bir telefon yeter.