Su Kaçağı
7/24 Hizmetinizdeyiz MEVSİM: 0535 616 69 17 - 0532 723 90 78

Su Kaçağı

Ana Sayfa > GENEL , HİZMETLERİMİZ , SLYDIR > Su Kaçağı

Su Kaçağı Tespit ve Onarım

Su kaçağı gibi problemleriniz bir türlü bitmek bilmeyen dertleri artık sizi zor durumda bırakmaya mı başladı! Biz tüm bu sorunları ortadan kaldırıyoruz desek.. Su kaçağının oluşum nedenleri ve şekillerini bilerek hareket etmek kaçağın giderilmesin de öncelikli etkenlerden biridir. Birçok ustanın önemsemediği yada görmezden gelerek gözünüzü boyayacak işlemler sırasın da su kaçağının sadece etkili olduğu bölgeler de onarım yapılır. Ana problemlerin ortadan kaldırılmaması sürekli aynı problemlerin daha sıkıntılı problemleri ile karşılaştığınız da sizin aklınız da bu şekilde yer ediyor. Oysa su kaçağı bu kadar büyütülerek sıkıntılar yaratacak bir sorun değildir. Tabi ki zamanında müdahale edildiği durumlarda. Yoksa evinizin içerisine kadar girerek tüm noktaları mahvettikten sonra oluşturacağı hasar daha önüne geçilmez bir boyut almaktadır. Hele ki pis su kaçakları doğru bir şekilde giderilmediği zaman giderden döktüğünüz tüm pis suyu evinizin içerisinde bulmanıza neden olacak büyür.

Su kaçağını bulmak için uygulanan yöntemler bu işin ehli olarak diğer tesisatçılardan çok daha farklıdır. Su kaçağı bulma detektörleri oluşan su kaçağı lavabo, tuvalet gibi gider boruların da meydana gelen bir sorun olsa dahi artık dert etmenizi gerektirecek tüm durumlar ortadan kalkmış oluyor. Hem gider kullanımı engelleyen hem de birçok sorunun kaynağını oluştura su kaçakları tespit etmek için giderlerinizi kırmaya meyille nen ustaları o anda evinizden çıkarın ve işlemi sonlandırın. Bunun yerine size çok daha doğru uygulamalar ile hizmet veren firmamızı tercih edin. Su kaçağı detektörleri kaçağın oluştuğu bölge parmakla gösterilecek kıvama gelerek saatlerce aramaya gerek duyulmaz. Bu yöntemi kullanarak belirlediğimiz su kaçağının tamamen ortadan kaldırılması ve bir daha oluşum göstermemesi için hattınız da genel bir onarım uygulanır.

Su kaçağı meydana gelmesi uzun süredir var olan sorunların göstergesidir. Hiçbir kaçak yoktur ki oluştuğu anda hemen fark edilsin. Bu durumda petek tesisatların da bile meydana gelen kaçakları belirlemek için kombinin çalışmasını durdurması gerekiyor. Ancak bu sayede düşen basınç göstergelerinin farkına varırız. Duvar içerisinde döşenerek oluşturulan hatlar da su kaçağı problemlerini anlamak zor bir iştir. Fakat geçen süreyi telafi edebilmek için daha fazla beklemeden bir ustadan yardım almalıyız. Kaçağa müdahale edebilmek için öncelikle su vanasının kapatılıp giderden su akışını kesmek gerekir. Bu işlem yaptığımız işlemden daha doğru tespitler yapmamızı sağlar. Çünkü su kaçağı için gider içerisin de basınç yöntemi yapılır. Bu işlemden önce ne ayarda bir basınç uygulaması gerektiğini anlamak için kameralar ile bakılır.

Eğer hattınız sağlam ise ustalarımızın ayarlayacağı seviyede verilmeye başlayan basınçlar tüm havayı sıkıştırır ve bu cihazlara bağlı takılan kulaklıklar ile dinleme yapılır. Burada algıladığı sesi doğru yönlendirebilecek ustalar çok önemlidir. İyi bir ustanın çok kısa zaman içerisinde zorlanmadan bulacağı su kaçağı ulaşılması imkansız bir durum olamaktan çıkarak yerini noktasal olarak bildiğimiz bir durum haline gelir. Bu durumda uygulanacak bir müdahale de oldukça kolay olur. Oluşan su kaçağının tespiti yapılırken zarar vermediğimiz hiçbir alan içerisinde sadece bir kitap büyüklüğü kadar yeri kırarak içer de başlayan onarımlar kısa sürede tamamlanır. Tüm banyonuzun yada mutfağımızın kırılmasında bir kitap büyüklüğü kadar yeri eminim hiçbirimizin gözü görmez. Kırarak da su kaçağı bulma işlemini yapabilirdik. Fakat bizim amacımı en iyilerden biri olmak ve hasarsız onarımları bir telefonla müşterilerimizin ayağına sunabilecek hale getirmektir.